Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 38

Casa al Massimo

Palermo, Italia

Via Roma lähellä



Hotellin mukavuudet

Internet
Televisio
Turvallisuuslaatikko
Hiustenkuivaaja
Terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku
Työpöytä

Casa al Massimo sijaitsee keskustassa, ja Via Roma ja Teatro Massimo 5 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä majatalo sijaitsee 0,6 km:n päässä kohteesta Palermon katedraali ja 0,9 km:n päässä kohteesta Teatro Politeama Garibaldi. Tässä majoituspaikassa on 3 kodikasta huonetta. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Kylpyhuoneesta löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja kannettava tuuletin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Via Maqueda - 0,1 km / 0,1 mi
Via Vittorio Emanuele - 0,3 km / 0,2 mi
Quattro Canti (aukio) - 0,3 km / 0,2 mi
Piazza Bologni - 0,4 km / 0,2 mi
Piazza Pretoria (aukio) - 0,4 km / 0,2 mi
Via Roma - 0,4 km / 0,2 mi
San Giuseppe dei Teatinin kirkko - 0,4 km / 0,2 mi
Teatro Massimo - 0,4 km / 0,2 mi
Museo archeologico regionale (museo) - 0,4 km / 0,3 mi
Piazza Pretorian suihkulähde - 0,5 km / 0,3 mi
Palermon kaupungintalo - 0,5 km / 0,3 mi
San Cataldon kirkko - 0,5 km / 0,3 mi
Piazza Bellini - 0,5 km / 0,3 mi
Santa Maria dell'Ammiraglion katedraali - 0,5 km / 0,3 mi
Santa Caterinan kirkko - 0,5 km / 0,3 mi

Lähin suuri lentokenttä on Palermo (PMO-Falcone Borsellino) - 31,5 km / 19,6 mi

Käytössäsi on matkatavarasäilytys ja tallelokero vastaanotossa. Käytössäsi on terassi sekä ilmainen langaton internetyhteys ja kampaamo.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 4 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan 10 EUR:n suuruinen lisämaksu klo 19.00–23.00
  • Lisävuode: 20.0 EUR per päivä

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kaikki maksut voidaan maksaa käteisettömillä maksutavoilla, ja asiakkaat voivat päästä huoneeseen mobiililaitteella.

Casa al Massimo kartta

Osoite

Casa al Massimo

Discesa delle Capre

90134

Palermo, Italia

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme