Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 30

Über den Dächern von Luzern

Luzern, Sveitsi

Kappelisilta lähellä



Hotellin mukavuudet

Internet
Pysäköinti
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Televisio
Astianpesukone
Uuni
Leivänpaahdin
Hiustenkuivaaja
Mikroaaltouuni
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku
Pakastin

Kappelisilta sijaitsee 2 minuutin ajomatkan päässä ja Sveitsin kuljetusmuseo sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä huoneisto sijaitsee 0,2 km:n päässä kohteesta Musegg-muuri ja 0,4 km:n päässä kohteesta Natur-Museum. Tässä majoituspaikassa on 2 yksilöllisesti sisustettua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittiö, jossa on uuni ja liesi. Jokaisessa huoneessa on kalustettu parveke. Käytössäsi on digitaalikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oleskelualue ja kahvin-/vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Musegg-muuri - 0,2 km / 0,1 mi
Myllysilta - 0,3 km / 0,2 mi
Natur-Museum - 0,3 km / 0,2 mi
Historisches Museum - 0,4 km / 0,2 mi
Fransiskaanikirkko - 0,6 km / 0,4 mi
Jesuiittakirkko - 0,7 km / 0,4 mi
Lucernen kaupungintalo - 0,8 km / 0,5 mi
Rosengart Collection - 0,8 km / 0,5 mi
Kappelisilta - 0,8 km / 0,5 mi
Hertensteinstrasse - 0,8 km / 0,5 mi
Château Gütsch - 0,9 km / 0,5 mi
Pyhän Pietarin kirkko - 0,9 km / 0,6 mi
Museum Sammlung Rosengart - 1 km / 0,6 mi
St. James Way - 1 km / 0,6 mi
Alpine Panorama Path - 1 km / 0,6 mi

Lähin suuri lentokenttä on Zürichin lentokenttä (ZRH) - 67,4 km / 41,9 mi

Käytössäsi on pyykinpesutilat, hissi ja mikroaaltouuni yleisissä tiloissa. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Tässä huoneistossa on merkityt tupakointialueet.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 CHF per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Matkailumaksu: 2.30 CHF per henkilö per yö

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Katettu omatoiminen pysäköinti: 10 CHF per yö (ilman kulkurajoituksia)
  • Vauvansänky: 15.0 CHF per yöpyminen

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Über den Dächern von Luzern kartta

Osoite

Über den Dächern von Luzern

Gütschstrasse 4

6003

Luzern, Sveitsi

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

  • Stena Line Travel Group AB, Kungsgatan 6, 252 21 Helsingborg, SWEDEN
  • Puh. 09 - 4255 0490 (arkisin klo 09-17)
  • Asiakaspalvelun sähköposti: asiakaspalvelu@sembo.fi

Älä jää paitsi – tilaa uusimmat päivitykset

Pysy ajan tasalla! Saat matkavinkkejä, inspiraatiota ja pääsyn ainutlaatuisiin tarjouksiin.

Trustly - VerkkopankkiMobilePayvisamcApple PayPayPal

© 2025 Stena Line Travel Group AB

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme