




Miyako City Osaka Tennoji
Osaka, Japani
Hotellin mukavuudet
Shitennojin temppeli ja Spa World -kylpyläkeskus sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 1,8 km:n päässä kohteesta Tsūtenkakun torni ja 3,3 km:n päässä kohteesta Tennojin eläintarha. Kaikkien 200 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Käytössäsi on digitaalikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Varusteluun kuuluu puhelin, työpöytä ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Abeno Harukas - 0,5 km / 0,3 mi
Q's -ostoskeskus - 0,5 km / 0,3 mi
Tennojin puisto - 0,5 km / 0,3 mi
Shitennojin temppeli - 0,9 km / 0,6 mi
Spa World -kylpyläkeskus - 1,1 km / 0,7 mi
Tennojin eläintarha - 1,2 km / 0,7 mi
Shinsekai Hondorin ostoskatu - 1,5 km / 0,9 mi
Tsūtenkakun torni - 1,5 km / 1 mi
Nipponbashin ostosalue - 1,7 km / 1,1 mi
Osaka International House Foundation - 2,1 km / 1,3 mi
Zepp Namba Osaka -musiikkisali - 2,4 km / 1,5 mi
Namban puistot - 2,7 km / 1,7 mi
Kuromon Ichiban markkinat - 2,8 km / 1,7 mi
Korea Town - 2,9 km / 1,8 mi
Sennichimae Doguyasuji -ostoskatu - 2,9 km / 1,8 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 20,6 km / 12,8 mi
Kobe (UKB) - 46,2 km / 28,7 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 54,5 km / 33,9 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on on 100–300 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 7 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu täydestä aamiaisesta: noin 2200 JPY per henkilö
- Omatoiminen pysäköinti: 2200 JPY per yö
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
Miyako City Osaka Tennoji kartta
Osoite
Miyako City Osaka Tennoji
1-2-8, Matsusaki-cho, Abeno-ku
545-0053
Osaka, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.