Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo
1 / 41

Toho Hotel

Osaka, Japani

Tsūtenkakun torni lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Televisio
Puhelin
Hiustenkuivaaja
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Mikroaaltouuni
Kylpyamme tai suihku
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Suihku
Työpöytä

Toho Hotel sijaitsee keskustassa, ja Nipponbashin ostosalue sijaitsee 3 minuutin kävelymatkan päässä ja Tsūtenkakun torni 6 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,8 km:n päässä kohteesta Spa World -kylpyläkeskus ja 1,2 km:n päässä kohteesta Namba Yasakan pyhäkkö. Kaikkien 39 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Varusteluun kuuluu sänky, jossa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Nipponbashin ostosalue - 0,2 km / 0,2 mi
Shinsekai Hondorin ostoskatu - 0,4 km / 0,2 mi
Zepp Namba Osaka -musiikkisali - 0,4 km / 0,2 mi
Tsūtenkakun torni - 0,5 km / 0,3 mi
Spa World -kylpyläkeskus - 0,8 km / 0,5 mi
Namban puistot - 0,8 km / 0,5 mi
Tennojin eläintarha - 0,8 km / 0,5 mi
EDION Arena Osaka - 1,1 km / 0,7 mi
Sennichimae Doguyasuji -ostoskatu - 1,1 km / 0,7 mi
Namba Yasakan pyhäkkö - 1,2 km / 0,7 mi
Shitennojin temppeli - 1,3 km / 0,8 mi
Namba Grand Kagetsu -teatteri - 1,3 km / 0,8 mi
Kuromon Ichiban markkinat - 1,4 km / 0,9 mi
Namba Walkin ostoskeskus - 1,6 km / 1 mi
Hozen-ji-temppeli - 1,7 km / 1,1 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 18,8 km / 11,7 mi
Kobe (UKB) - 44,3 km / 27,5 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 52,7 km / 32,7 mi

Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja myyntiautomaatti.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on on 100–300 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 7 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
  • Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.

Lue lisää

Toho Hotel kartta

Osoite

Toho Hotel

1-7-4, Miyoku

556-0003

Osaka, Japani

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme