




Le Studio Gojo Takakura
Kioto, Japani
Hotellin mukavuudet
Kawaramachi-katu ja Shijo-katu sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 1 km:n päässä kohteesta Nishiki Market ja 2,1 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Tässä majoituspaikassa on 12 viihtyisää ja ilmastoitua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittiö, jossa on jääkaappi ja liesi. Mukavuuksiin kuuluu taulutelevisio, ja ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on mikroaaltouuni ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Kawaramachi-katu - 0,5 km / 0,3 mi
Shijo-katu - 0,8 km / 0,5 mi
Higashi Honganjin temppeli - 1 km / 0,6 mi
Nishiki Market - 1 km / 0,6 mi
Kyoto Shinkyogoku Shopping Street - 1,2 km / 0,7 mi
Kenninjin temppeli - 1,3 km / 0,8 mi
Teramachi-katu - 1,3 km / 0,8 mi
Kyoto Station Building - 1,3 km / 0,8 mi
Kyoto Tower - 1,3 km / 0,8 mi
Kiyamachi-katu - 1,3 km / 0,8 mi
Ponto-chō-kuja - 1,4 km / 0,8 mi
Kioton kansallismuseo - 1,4 km / 0,9 mi
Rokakkudo-temppeli - 1,5 km / 0,9 mi
Kioton MINAMIZA-teatteri - 1,5 km / 0,9 mi
Hanamikoji Dori - 1,6 km / 1 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 49,7 km / 30,9 mi
Kobe (UKB) - 77,9 km / 48,4 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 97 km / 60,3 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Myöhäinen uloskirjautuminen: 2000 JPY
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia.
- Kontaktiton uloskirjautuminen on saatavilla.
Le Studio Gojo Takakura kartta
Osoite
Le Studio Gojo Takakura
165-2, Kameyacho, Shimogyo-ku
600-8406
Kioto, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.