Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo
1 / 32

Kyo Oyado Kurakura

Kioto, Japani

Kyoto Tower lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Pesukone
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Televisio
Turvallisuuslaatikko
Hiustenkuivaaja
Mikroaaltouuni
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja

Kawaramachi-katu ja Kyoto Tower sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä loma-asunto sijaitsee 3,3 km:n päässä kohteesta Fushimi Inarin pyhäkkö ja 3,7 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Tämä loma-asunto tarjoaa käyttöösi keittiön, jossa on jääkaappi ja liesi. Huoneessa on parveke. Huoneessa on ilmainen langaton internetyhteys ja 32-tuumainen taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu tallelokero, mikroaaltouuni ja siivouspalvelu rajoitettuina aikoina. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Kawaramachi-katu - 0,5 km / 0,3 mi
Kyoto Tower - 0,8 km / 0,5 mi
Kyoto Station Building - 0,8 km / 0,5 mi
Tō-ji - 1 km / 0,6 mi
Umekoji-puisto - 1,2 km / 0,8 mi
Higashi Honganjin temppeli - 1,3 km / 0,8 mi
Kyoto Aquarium (yleisöakvaario) - 1,5 km / 0,9 mi
Sanjūsangen-dō - 1,6 km / 1 mi
Nintendo World Headquarters (rakennus) - 1,7 km / 1 mi
Nishihonganjin temppeli - 1,7 km / 1,1 mi
Tōfukun temppeli - 1,7 km / 1,1 mi
Kioton kansallismuseo - 1,9 km / 1,2 mi
Kioton rautatiemuseo - 1,9 km / 1,2 mi
Chishaku-inin temppeli - 2,2 km / 1,3 mi
Shijo-katu - 2,6 km / 1,6 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 47,3 km / 29,4 mi
Kobe (UKB) - 75,5 km / 46,9 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 95,1 km / 59,1 mi

Vastaanotto on avoinna rajoitetusti.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Enintään 2 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.

Lue lisää

Kyo Oyado Kurakura kartta

Osoite

Kyo Oyado Kurakura

23-5 Higashikujo Kamitonodacho

601-8002

Kioto, Japani

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme