




Fuga Bettei Shijo Omiya
Kioto, Japani
Hotellin mukavuudet
Shijo-katu sijaitsee kivenheiton päässä ja Nijōn linna puolestaan 14 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä loma-asunto sijaitsee 4,5 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli ja 6,7 km:n päässä kohteesta Fushimi Inarin pyhäkkö. Tässä majoituspaikassa on 2 viihtyisää ja ilmastoitua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu taulutelevisio, ja ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on mikroaaltouuni ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Shijo-katu - 0,1 km / 0,1 mi
Sanjo - 0,6 km / 0,4 mi
Nijōn linna - 1,1 km / 0,7 mi
Nishiki Market - 1,5 km / 0,9 mi
Teramachi-katu - 1,9 km / 1,2 mi
Kioton kansainvälinen manga-museo - 1,9 km / 1,2 mi
Kyoto Shinkyogoku Shopping Street - 2 km / 1,2 mi
Nishihonganjin temppeli - 2 km / 1,2 mi
Umekoji-puisto - 2,2 km / 1,3 mi
Kioton turisti-info - 2,2 km / 1,3 mi
Kyoto Aquarium (yleisöakvaario) - 2,2 km / 1,4 mi
Kiyamachi-katu - 2,2 km / 1,4 mi
Kioton rautatiemuseo - 2,4 km / 1,5 mi
Ponto-chō-kuja - 2,4 km / 1,5 mi
Kioton MINAMIZA-teatteri - 2,5 km / 1,6 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 49,2 km / 30,6 mi
Kobe (UKB) - 77,5 km / 48,2 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 97,1 km / 60,3 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Hotelli varaa oikeuden kieltäytyä tietyntyyppisistä ryhmä- tai juhlavarauksista, mukaan lukien polttarijuhlat.
- Korkeintaan 2 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Tämä majoituspaikka ei tarjoile alkoholia.
- Majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Fuga Bettei Shijo Omiya kartta
Osoite
Fuga Bettei Shijo Omiya
8-22 Mibubojocho, Nakagyo-ku
604-8804
Kioto, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.