Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 63

The Home

Kioto, Japani

Kioton keisarillinen palatsi lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Hiustenkuivaaja
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Mikroaaltouuni
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Työpöytä

Kawaramachi-katu sijaitsee kivenheiton päässä ja Kioton keisarillinen palatsi puolestaan 8 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 2,1 km:n päässä kohteesta Nishiki Market ja 4,6 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Tässä majoituspaikassa on 3 viihtyisää ja ilmastoitua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on työpöytä ja mikroaaltouuni. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Kawaramachi-katu - 0,1 km / 0,1 mi
Kioton keisarillinen palatsi - 0,6 km / 0,4 mi
Kiyamachi-katu - 1,1 km / 0,7 mi
Doshishan yliopisto - 1,4 km / 0,8 mi
Kioton yliopisto - 1,4 km / 0,9 mi
Teramachi-katu - 1,7 km / 1 mi
Ponto-chō-kuja - 1,7 km / 1,1 mi
Hanamikoji Dori - 1,9 km / 1,2 mi
Kioton kansainvälinen manga-museo - 1,9 km / 1,2 mi
Kamogawan puisto - 2 km / 1,2 mi
Kioton kansainvälinen näyttelyhalli - 2 km / 1,2 mi
Shimogamon pyhäkkö - 2 km / 1,2 mi
Heianin pyhäkkö - 2,1 km / 1,3 mi
Gion Shirakawan alue - 2,1 km / 1,3 mi
Shijo-katu - 2,1 km / 1,3 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 52 km / 32,3 mi
Kobe (UKB) - 80,1 km / 49,8 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 99,3 km / 61,7 mi

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Enintään 4 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.

Lue lisää

The Home kartta

Osoite

The Home

21-11 Higashisakuracho, Kamigyou-ku

602-0858

Kioto, Japani

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme