Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 22

Guesthouse ILOHA

Kioto, Japani

Kinkaku-ji lähellä



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Pesukone
Pysäköinti
Vedenkeitin
Televisio
Astianpesukone
Turvallisuuslaatikko
Hiustenkuivaaja
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Mikroaaltouuni
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Kuivaaja

Kinkaku-ji sijaitsee 2 minuutin ajomatkan päässä ja Kawaramachi-katu 6 minuutin ajomatkan päässä. Tämä loma-asunto sijaitsee 5,5 km:n päässä kohteesta Nishiki Market ja 8,7 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli. Tämä ilmastoitu loma-asunto tarjoaa käyttöösi keittonurkkaus, jossa on jääkaappi ja liesi. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä ja taulutelevisio tarjoaa viihdykettä. Mukavuuksiin kuuluu tallelokero ja mikroaaltouuni. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Kitano Tenmangū - 0,3 km / 0,2 mi
Kinkaku-ji - 0,9 km / 0,5 mi
Ritsumeikanin yliopisto - 1 km / 0,6 mi
Funaoka Onsen - 1,1 km / 0,7 mi
Urasenke Arai Kaikain päämaja - 1,7 km / 1 mi
Ryōan-ji - 1,8 km / 1,1 mi
Daitokujin temppeli - 1,9 km / 1,2 mi
Nishijinin tekstiilikeskus - 2,1 km / 1,3 mi
Seimei-Jinjan pyhäkkö - 2,1 km / 1,3 mi
Ninna-ji - 2,3 km / 1,4 mi
Doshishan yliopisto - 2,5 km / 1,5 mi
Kamogawan puisto - 3 km / 1,9 mi
Kioton keisarillinen palatsi - 3 km / 1,9 mi
Kawaramachi-katu - 3,5 km / 2,2 mi
Sanjo - 3,5 km / 2,2 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 53,1 km / 33 mi
Kobe (UKB) - 81,3 km / 50,5 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 101,4 km / 63 mi

Vastaanotto on avoinna rajoitetusti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Siivousmaksu: 11340 JPY per majoitustila per yöpyminen

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Korkeintaan 6 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.

Lue lisää

Guesthouse ILOHA kartta

Osoite

Guesthouse ILOHA

24-54 Hirano Toriimaecho, Kita-ku

603-8321

Kioto, Japani

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme