




Adagio Doha
Doha, Qatar
Hotellin mukavuudet
Doha Corniche ja Souq Waqif sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä ekosertifioitu hotelli sijaitsee 4 km:n päässä kohteesta Souq Waqifin taidegalleria ja 7,7 km:n päässä kohteesta City Center Doha -ostoskeskus. Kaikissa 153 huoneessa on ilmastointi, espressokoneet sekä äly-tv:t. Huoneiden memory foam -patjallisissa sängyissä on ylelliset vuodevaatteet. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, hiustenkuivaaja ja tohvelit. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Rawdat Al Khail Park - 1,3 km / 0,8 mi
Grand Hamad Stadium (stadion) - 1,8 km / 1,1 mi
Doha Quest - 2,1 km / 1,3 mi
Grand Hamad Street (katu) - 3 km / 1,9 mi
Msheirebin museot - 3 km / 1,9 mi
Souq Waqif - 3,1 km / 1,9 mi
Al Khoot Fort (linnoitus) - 3,2 km / 2 mi
Pouce - 3,2 km / 2 mi
Al Biddan puisto - 3,3 km / 2 mi
Gold Souq -jalokivibasaari - 3,3 km / 2,1 mi
Hamad Medical City - 3,4 km / 2,1 mi
Amiri Diwan - 3,4 km / 2,1 mi
Souq Waqifin taidegalleria - 3,5 km / 2,2 mi
Souq Waqifin puisto - 3,7 km / 2,3 mi
Doha Corniche - 3,7 km / 2,3 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Dohan kansainvälinen lentoasema (DIA) - 9,8 km / 6,1 mi
Doha (DOH-Hamad Intl.) - 16,6 km / 10,3 mi
Huai'an (HIA-Lianshui) - 9 270,5 km / 5 760,4 mi
Majoituspaikan ensisijainen lentokenttä on Huai'an (HIA-Lianshui).
Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen valet-pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu myös ilmainen langaton internetyhteys ja myyntiautomaatti. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan ja kahvila. Maksullinen buffetaamiainen on saatavilla viikonloppuisin klo 6.00–11.30.- Maksu buffetaamiaisesta: noin 50–50 QAR per henkilö
- Lentokenttäkuljetusmaksu: 250 QAR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
- Lisävuode: 100.0 QAR per yö
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä tammikuusta joulukuuhun.
- Uima-allasta voi käyttää klo 7.00–21.00.
- Majoituspaikassa on tarjolla yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta.
- Tämä majoituspaikka ei salli lemmikkejä ja avustajaeläimiä.
Adagio Doha kartta
Osoite
Adagio Doha
Badr Street C Ring Road
11364
Doha, Qatar
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.