Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 67

Luana Sanju Sangendo

Kioto, Japani

Kaupungissa Kioto (Higashiyama-ku)



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Internet
Pesukone
Vedenkeitin
Televisio
Kaapeli- tai satelliitti-TV
Leivänpaahdin
Hiustenkuivaaja
Mikroaaltouuni
Parveke
Parveke tai terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Lemmikkieläimet eivät ole sallittuja
Työpöytä

Kawaramachi-katu ja Kyoto Tower sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 2 km:n päässä kohteesta Kiyomizun temppeli ja 3,5 km:n päässä kohteesta Nishiki Market. Tässä majoituspaikassa on 3 yksilöllisesti kalustettua huonetta. Huoneiden varusteluun kuuluu muun muassa keittiö, jossa on jääkaappi ja liesi. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu 32-tuumainen LCD-televisio ja satelliittikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Huone siivotaan rajoitettuina aikoina. Huoneissa on työpöytä ja mikroaaltouuni. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.

Sanjūsangen-dō - 0,1 km / 0,1 mi
Kioton kansallismuseo - 0,3 km / 0,2 mi
Chishaku-inin temppeli - 0,6 km / 0,3 mi
Kawaramachi-katu - 0,7 km / 0,4 mi
Kyoto Station Building - 1,1 km / 0,7 mi
Tōfukun temppeli - 1,1 km / 0,7 mi
Kyoto Tower - 1,2 km / 0,7 mi
Kenninjin temppeli - 1,5 km / 0,9 mi
Higashi Honganjin temppeli - 1,6 km / 1 mi
Hanamikoji Dori - 1,9 km / 1,2 mi
Kiyomizun temppeli - 1,9 km / 1,2 mi
Hokanjin temppeli - 1,9 km / 1,2 mi
Gion Corner (teatteri) - 2 km / 1,2 mi
Kioton MINAMIZA-teatteri - 2 km / 1,2 mi
Kōdain temppeli - 2 km / 1,2 mi

Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 48,5 km / 30,2 mi
Kobe (UKB) - 77,2 km / 48 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 95,8 km / 59,5 mi

Käytössäsi on kielitaitoinen henkilökunta ja pyykinpesutilat.Majoituspaikka on suljettu 26.7.2024–24.7.2026 (päivät saattavat muuttua).

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Enintään 2 korkeintaan 6 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.

Lue lisää

Luana Sanju Sangendo kartta

Osoite

Luana Sanju Sangendo

Higashiyama-ku Makitacho 549-4

610-8146

Kioto, Japani

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme