




Hotel Live Max Premium Umeda East
Osaka, Japani
Hotellin mukavuudet
Osakan kaupungin asema ja Grand Front Osaka -ostoskeskus sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 5,2 km:n päässä kohteesta Dotonbori ja 5,6 km:n päässä kohteesta Nipponbashin ostosalue. Kaikkien 111 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja vedenkeitin. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Tenjimbashi-Sujin ostoskatu - 0,4 km / 0,3 mi
Kids Plaza Osaka - 0,5 km / 0,3 mi
HEP Five -ostoskeskus - 0,8 km / 0,5 mi
Osaka Museum of Housing and Living (museo) - 0,9 km / 0,5 mi
NU Chayamachin ostoskeskus - 1 km / 0,6 mi
Umeda Arts Theater (teatteri) - 1,2 km / 0,7 mi
Hanshinin tavaratalo - 1,2 km / 0,8 mi
Tenjinbashi-suji Shopping Arcade (ostoskeskus) - 1,3 km / 0,8 mi
Pokemon Centre Osaka - 1,4 km / 0,8 mi
Grand Front Osaka -ostoskeskus - 1,4 km / 0,9 mi
LUCUA Osaka - 1,4 km / 0,9 mi
Osakan Tenmangu-pyhäkkö - 1,5 km / 1 mi
Herbisin aukio - 1,5 km / 1 mi
Osakan keskustan kulttuurisali - 1,7 km / 1,1 mi
Osakan kaupungin asema - 1,9 km / 1,2 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 16,3 km / 10,1 mi
Kobe (UKB) - 44,9 km / 27,9 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 53,3 km / 33,1 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on on 100–300 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yöhinnoista, jotka ovat alle 7 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 1000 JPY per yö (20 metrin päässä)
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Kaikki maksut voidaan maksaa käteisettömillä maksutavoilla.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Hotel Live Max Premium Umeda East kartta
Osoite
Hotel Live Max Premium Umeda East
4-16 Yamazaki Kita
530-0024
Osaka, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.