




Hotel Tetora Kyoto Station
Kioto, Japani
Hotellin mukavuudet
Hotel Tetora Kyoto Station sijaitsee keskustassa, ja Tō-ji 7 minuutin kävelymatkan päässä ja Kyoto Tower 13 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 2,3 km:n päässä kohteesta Sanjūsangen-dō ja 3,5 km:n päässä kohteesta Nijōn linna. Kaikkien 80 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja taulutelevisio. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, syvä kylpyamme ja ilmaiset hygieniatuotteet. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin.
Tō-ji - 0,6 km / 0,4 mi
Kyoto Station Building - 0,6 km / 0,4 mi
Umekoji-puisto - 0,7 km / 0,4 mi
Kyoto Aquarium (yleisöakvaario) - 1 km / 0,6 mi
Kyoto Tower - 1,1 km / 0,7 mi
Nishihonganjin temppeli - 1,2 km / 0,7 mi
Kawaramachi-katu - 1,2 km / 0,7 mi
Kioton rautatiemuseo - 1,4 km / 0,9 mi
Higashi Honganjin temppeli - 1,6 km / 1 mi
Nintendo World Headquarters (rakennus) - 1,8 km / 1,1 mi
Sanjūsangen-dō - 2,1 km / 1,3 mi
Tōfukun temppeli - 2,3 km / 1,4 mi
Kioton kansallismuseo - 2,3 km / 1,4 mi
Shijo-katu - 2,4 km / 1,5 mi
Chishaku-inin temppeli - 2,7 km / 1,7 mi
Lähimmät lentokentät ovat:
Osaka (ITM-Itami) - 47,4 km / 29,4 mi
Kobe (UKB) - 75,5 km / 46,9 mi
Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema) - 94,6 km / 58,8 mi
Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:
- Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–1 000 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.
- Maksu buffetaamiaisesta: noin 1200 JPY aikuisille ja 1200 JPY lapsille
Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.
- Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
- Japanin terveysministeriö vaatii kaikkia ulkomaisia vierailijoita antamaan passinsa numeron ja kertomaan kansalaisuutensa samalla, kun he kirjautuvat sisään mihin tahansa majoituspaikkaan (majatalot, hotellit, motellit jne.). Lisäksi majoituspaikkojen tulee ottaa valokopio kaikkien yöpyvien matkustajien passeista ja säilyttää kopio.
- Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.
Hotel Tetora Kyoto Station kartta
Osoite
Hotel Tetora Kyoto Station
94-3 Ikenouchi-cho Nishikujo
601-8416
Kioto, Japani
Miksi valita Sembo
Voittamaton arvo ja joustavuus
Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.
Matkailijat luottavat ympäri maailmaa
Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.
Helppo matkasuunnittelu
Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.
Matkusta omalla tavallasi
Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.