Hintatakuu

97% tyytyväisiä asiakkaita

Matkusta rauhallisin mielin

Sembo Logo


1 / 25

Hotel Euterpe

Klaipeda, Liettua

Kaupungissa Klaipeda (Klaipėdan vanhakaupunki)



Hotellin mukavuudet

Ilmastointi
Baari
Internet
Pysäköinti
Vedenkeitin
Kahvinkeitin
Televisio
Lemmikkieläimet sallittu
Turvallisuuslaatikko
Kaapeli- tai satelliitti-TV
Minibaari
Rauta
Silitysrauta ja silityslauta
Kattotuuletin
Terassi
Kylpyamme tai suihku
Tupakointi ei sallittu
Työpöytä
Liikematkustajaystävällinen

Vähä-Liettuan historiamuseo sijaitsee kivenheiton päässä ja Teatteriaukio puolestaan 5 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 0,5 km:n päässä kohteesta Klaipedan linna ja 0,7 km:n päässä kohteesta Old Ferry Terminal (laivaterminaali). Kaikissa 35 huoneessa on ilmastointi, minibaari sekä taulutelevisio. Käytössäsi on kaapelikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä. Käytössäsi on business center, express-uloskirjautuminen ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Käytössäsi on terassi sekä ilmainen langaton internetyhteys ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Lisämaksullinen buffetaamiainen tarjoillaan arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 8.00–11.00. Hotelstars-unioni määrittää majoituspaikkojen virallisen tähtiluokituksen maassa: Liettua. Tämän majoituspaikan tähtiluokitus on 4 stars.

Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

  • Kaupungin perimä vero: 1.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 10 EUR aikuisille ja 10 EUR lapsille
  • Turvallinen omatoiminen pysäköinti: 10 EUR per yö
  • Lemmikit: 20 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja

Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

  • Kontaktiton sisäänkirjautuminen ja kontaktiton uloskirjautuminen ovat saatavilla.

Lue lisää

Hotel Euterpe kartta

Osoite

Hotel Euterpe

Darzu 9

LT-91246

Klaipeda, Liettua

Miksi valita Sembo

Voittamaton arvo ja joustavuus

Saa parhaat tarjoukset hintatakuumme avulla ja valitse sinulle sopivat maksuvaihtoehdot. Hyväksymme kaikki suuret maksutavat turvallisen ja helpon transaktion varmistamiseksi.

Matkailijat luottavat ympäri maailmaa

Yli 30 vuoden kokemuksella Sembo on osa maailmanlaajuisesti luotettavaa Stena-ryhmää. Meidät tunnustetaan asiantuntemuksestamme ja meitä tukee alan johtavat akkreditoinnit, erityisesti autolla matkustamisessa.

Helppo matkasuunnittelu

Suunnittele matkasi nopeasti yksinkertaisella varausjärjestelmällämme. Käytä Ameliaa, AI-matkasuunnittelijaamme, vertaile hintoja ja löydä parhaat tarjoukset, pakettisuojelusuunnitelmamme turvin.

Matkusta omalla tavallasi

Valitse laajasta valikoimasta hotelleja, lentoyhtiöitä, lomakohteita ja aktiviteetteja. Alustamme tarjoaa joustavuutta ja kestäviä matkustusvaihtoehtoja, joten voit matkustaa haluamallasi tavalla.

Amelia avatar
Tutustu Ameliaan, uuteen matkasuunnittelijaamme